MS U-20 v Egyptě
FIFASestavu obměníme, říká Jakub Dovalil


Ihned po Austrálii začala příprava na Brazílii. Trenér Jakub Dovalil uvažuje o několika změnách základní sestavy. Jednak je potřeba rozložit síly, ale také do hry vstoupila hrozba druhé žluté karty, znamenající stop na další zápas.

Program turnaje stanoví, že zápasy se hrají každý třetí den. Jaký režim měli hráči mezi Austrálií a Brazílií?
Na turnajích áček je pauza o den delší, my musíme přizpůsobit program dvoudenní přestávce. Den po utkání dopoledne měla základní sestava proběhnutí na mořské pláži, pak strečink a krátkou rehabilitaci v bazénu. Ti co vstoupili do zápasu jako náhradníci a hráči, kteří nenastoupili trénovali ve stejném čase na stadionu a i na ně pak čekala asi čtvrthodina v bazénu. Večer pak bylo na programu video ze zápasu s Austrálií.


To byl pondělní program, co den před zápasem?
Dopoledne máme technicko-taktickou přípravu, na které hráčům pustíme část zápasu Brazílie a dáme jim informace o jednotlivcích i herním systému. Večer v čase utkání máme trénink. Nejedeme na hlavní stadion, kde bychom měli striktně jen pětačtyřicet minut, ale vyrazíme na tréninkové hřiště, kde si můžeme zvolit program podle svého.


Ve druhém zápase čeká Brazílie, která proti Kostarice potvrdila roli jasného favorita a nasadila laťku hodně vysoko. Ale asi tím nepřekvapila, že?
Hned po losu bylo jasné, že Brazílie je velkým kandidátem nejen na vítězství ve skupině. Vždyť v minulosti tento šampionát vyhrála už čtyřikrát. Pro naše hráče bude hra proti takovému soupeři velkým zážitkem.


Jaké jsou šance uspět?
Může to opadnout všelijak, ale určitě se potvrdí prognózy, že utkání s Brazílií bude bráno tak, že není co ztratit. Pokud budeme bodovat dobrý, ale pokud ne, stejně se bude rozhodovat na závěr s Kostarikou.

Na turnaji FIFA, kterým světový šampionát je, platí při stanovení pořadí nejprve celkové skóre, na rozdíl od akcí UEFA, kde jsou brány nejdříve vzájemná utkání. Takže záleží na každém gólu. Budou hráči takto instruováni?
Samozřejmě o tom víme. O to větší škoda je gólu, který jsme dostali v úplném závěru s Austrálií. Pro Kostariku je pětibrankový příděl určitě šok, já věřím, že my se krůček po krůčku budeme zlepšovat a budeme Brazílii vyrovnaným soupeřem.


Dají se čekat nějaké změny v sestavě nebo dostane opět důvěru osa týmu, která nastoupila proti Austrálii?
Uvidíme, jaký bude zdravotní stav, ale i tak k nějakým změnám dojde. Je potřeba rozložit síly, a pak jsou tu karty a za dvě je stop na další zápas. Maží se až po čtvrtfinále. Základní sestava by se mohla změnit až na pěti postech. Změny budou v každé řadě v poli.


Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Česká fotbalová reprezentace na twitter
tým Z V R P skóre B
Brazílie 3 2 1 0 8:1 7
Česká republika 3 2 1 0 6:3 7
Kostarika 3 1 0 2 5:8 3
Austrálie 3 0 0 3 2:8 0
SKUPINA E - zápasy další zápasy»
27.9. Austrálie – Česká republika 1:2
30.9. Brazílie – Česká republika 0:0
3.10. Česká republika - Kostarika 3:2
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
FIFA U-20 World Cup Egypt 2009 FIFA U-20 World Cup Egypt 2009
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate