MS U-20 v Egyptě
FIFA

MS do dvaceti let: Kostarika porazila Austrálii 3:0

V prvním dnešním utkání naší skupiny porazila Kostarika Austrálii 3:0 po poločase 1:0. V úvodu zápasu bylo hlediště poloprázdné, ale ve druhé části se začaly ochozy plnit, na zápas českých reprezentantů s Brazílií by mohlo být pěkně plno.

Pro oba soupeře šlo o zápas naděje, podle toho také vypadal úvod – ani jeden nechtěl udělat chybu, hrálo se opatrně a první střelu na branku vyslal až ve 35. minutě po nakrátko rozehraném přímém kopu obránce Madrigal. Dostal čas a vystřelil z 18 metrů, trefil pravý horní roh, nechytatelný míč se odrazil od tyče do sítě! O tři minuty později šel po brejku sám na branku Martinez, trefil nohu brankáře. Tři minuty před přestávkou vyrazil střelu Nicholse brankář Kostariky a Hollandův pokus ze šestnáctky, mířící do opuštěné branky, srazil obránce… Střela Nicholse z přímého kopu šla těsně vedle pravé tyče, a tak v půli vedla Kostarika.

V té době právě Češi nastupovali před hotelem Grand Albatros do autobusu a vyráželi na stadion – viz aktuální foto.

Po pauze Australané ve snaze změnit stav vystřídali, jenže Minniecon vydržel na hřišti jen šest minut a byl v 61. minutě za kopnutí soupeře mimo souboj o míč vyloučen. I tak v 66. mohl Mooy srovnat, brankář střelu zblízka vyrazil. V 81. minutě bylo rozhodnuto, po nedorozumění hlavičkoval australský stoper přes vybíhajícího brankáře do vlastní branky… Kostarika pak ještě zvýšila Guzmánem na 3:0 a zkomplikovala tak vývoj v naší skupině.

Ï tento zápas pochopitelně sledovali asistenti Petr Kouba a Roman Sklenář, na čtvrthodinku se k nim připojil i Jakub Dovalil. „Austrálie dnes zklamala. Kostarika to měla hodně snadné, zvláště, když hrála poslední půlhodinu proti deseti. Její hráči myslí spíše víc na sebe, než na mužstvo, i proto v závěru, kdy se Australané sesypali, nedali ještě více gólů,“ říkal Roman Sklenář v okamžiku, kdy Kostarika skórovala potřetí…