Reprezentace

reklama

MS do dvaceti let: Mohl jsem dát gól, říká Jan Vošahlík


Útočník Jablonce Jan Vošahlík přišel až do rozjetého zápasu. I když proti Austrálii odehrál devadesát minut, proti Brazílii zůstal na lavičce.

Jak vám bylo, když jste se dozvěděl, že zápas proti tak velkému týmu hrát nebudete?
Bral jsem to normálně, jsme tým. Taktika byla na jednoho útočníka a šel tam Tomáš Pekhart, aby pokud možno sklepával míče a podržel balon.

Šel jste na hřiště dost brzy a bylo vidět, že jste do zápasu doslova vlétl. V krátké době jste měl tři dobré akce. Asi jste byl hodně natěšený, že?
Kdo by nebyl natěšený, když jde o Brazílii… Já tam šel v podstatě bez rozcvičení, během půl minuty se vystřídalo a nebyl čas o něčem dumat. Určitě ale bylo důležité, že se mi první balony povedli, od toho se odvíjí celý zápas.

Říká se, že hrotový útočník, pokud to není Jan Koller, bývá v našem pojetí vlastně obětován. Čím to, že jste si zahrál dnes dost?
Zahrál jsme si dobře. Kluci mě dobře doplňovali, takže jsem si měl s kým nahrát, komu sklepnout. Myslím, že jsme některé akce měli docela dobré, jen ten gól tomu chyběl.

Dvakrát jste měl blízko k tomu zařídit výhru nad Brazílií, což se na šampionátech nestává. Jak to tam vypadalo z vašeho pohledu?
Nejdříve šel míč od Fabiána hlavou před branku, šel tam Řezník a mohl střílet z otočky. Já na něho křiknul, nečekal jsem ale že to pustí, a míč se ode mě odrazil.

A deset minut před koncem to byla vyložená šance, nebo ne?
Určitě! Ondra Čelůstka krásně vnikl do vápna dal to přesně pod sebe a já nastavil nohu a dal jsem to přímo na brankáře. Škoda, že jsem to nenasměroval na zadní tyč a mělo to být i prudší.

Postupujete, jen si musíte ještě zahrát o to, kterého místa. Jaký je to pocit?
Určitě spokojenost. Na rozdíl od Austrálie jsme tentokráte dodrželi úplně vše, co trenéři chtěli. Byli jsme v zahuštěném prostoru, výborně jsme to posouvali. Každý si vytvoří šanci, ale když si Brazilci vytvoří tak tři a ještě ne úplně vyložené, tak o něčem svědčí.

Podobný výsledek uhrála před dvěma roky dvacítka v Kanadě s Argentinou a odrazila se k parádní cestě. To by mohla být inspirace?
To jistě, akorát bychom je chtěli ve finále porazit… Jenže tam je hodně těžká cesta!

Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate