Reprezentace

reklama

MS do dvaceti let: Kudy kam v Egyptě?


V dnešním posledním utkání skupiny E hrají Češi od 21.30 h s Kostarikou a zápas vysílá ČT4 Sport přímo. Jde o to, kam povede další cesta egyptským šampionátem. Samozřejmě, že do konečných počtů promluví i výsledky skupiny F, která se dohrává od 18.45 hodin, ale dosavadní vývoj ukazuje, že existují tři možné varianty.

Pokud Česko podlehne Kostarice pojede s velkou pravděpodobností do Káhiry, kde by se utkalo se svěřenci Miroslava Soukupa, Egypťany, před sedmdesáti tisíci diváky! Změnit by to mohla jen skutečnost, že ve skupině F by současně prohrálo Maďarsko o čtyři a Honduras o pět gólů…

Pokud Brazilci prohrají s Austrálií - to snad jen, kdyby sami chtěli - a Češi neprohrají s Kostarikou, pak vyhrají skupinu a pojedou zpět do Port Saidu a budou hrát s druhým ze skupiny D, což je Uruguay.

Pokud by skončili Češi druzí, tedy neprohrají-li, a Brazílie vyhraje nad Austrálií, pak zůstane tým v Alexandrii a utká se s vítězem skupiny F, což ještě může být jeden z trojice SAE, Honduras či Maďarsko.

Dost propočtů, zpět k zápasu samotnému. Čechy čeká dlouhá den. Začne snídaní o deváté, v půl jedenácté proběhne lehčí půlhodinový trénink, čtyři hodiny před zápasem pojedí hráči špagety a kuřecí maso a v půl desáté večer se konečně dočkají.

Jsme rádi, že už můžeme hrát v klidu, ale ten je jen relativní, protože bychom chtěli zůstat v Alexandrii, což znamená neprohrát. Samozřejmě se může stát leccos, ale nezatěžujeme se detailními počty, soustředíme se sami na sebe, budeme hrát na vítězství a doufám, že budeme bodovat,“ nechal se slyšet pravý obránce Ondřej Čelůstka.

A podobně uvažují i ostatní. Levý záložník Martin Zeman první zápas nedohrál kvůli lehkému zranění, ale už je v plném tréninku: „Jsem v pořádku a pokud mě trenér postaví, budu rád hrát. Nemá cenu něco počítat, co bude, to bude. Pokud chceme vyhrát, musíme porazit každého soupeře.

Na Kostariku narazil český tým do dvaceti let jednou – na MS 2001 v Argentině v osmifinále a vyhrál 2:1. Bod Kostarice stačí k postupu, za určitých okolností by mohla i o gól prohrát, ale nesmělo by to být 0:1…

Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate