Reprezentace

reklama

MS do dvaceti let: Bylo to jako sinusoida, říká Jakub Dovalil


Trenér JAKUB DOVALIL se během divokého zápasu se postupně smiřoval s tím, že jeho svěřenci vyhrají skupinu a narazí na Uruguay, pak že budou třetí a hrát se bude proti Egyptu, nakonec vyšla ta třetí, nejpravděpodobnější možnost, tedy druhé místo, další zápas v Alexandrii a soupeř z Maďarska.

Česká lavička detailně znala varianty možné další cesty, jak reagovala na rychlé změny na bojištích v Alexandrii a v Port Saidu, kde v jednu chvíli prohrávala Brazílie s Austrálií?
Chtěli jsme se soustředit hlavně na sebe a náš výkon. Měli jsme na lavici informaci o vývoji zápasu Brazílie a trochu jsme byli vyděšeni z toho co se tam dělo. Ale bylo ještě dost času a postupně se to dostalo do očekávaných mezí.

A jaký byl český výkon?
Hodně to připomínalo sinusoidu. Chvíli byla naše hra horší, a pak zase následovaly lepší pasáže. Nakonec se to podařilo dotáhnout do úspěšného konce.

Co říkáte posuzování zápasu rozhodčím z Portugalska, který odpískal Kostarice devět faulů a českým hráčům třiadvacet a zejména v prvním poločase pískal souboje jako útočné fauly?
Trend směřuje jinam. U nás se fotbal asi celkově hraje tvrději a rozhodčí některé fauly pouštějí. Tady se kontakty pískají. Dostali jsme zase hodně karet, tedy konkrétně čtyři a když to sečteme, tak je to znepokojivé.

Prakticky deset hráčů je v karetním ohrožení. Je to velký problém?
Zatím to problém není, protože hrát mohou všichni. Ale může být a bude se pak muset řešit. Nabádali jsme hráče aby nedostali druhou žlutou kartu, to se povedlo uhlídat, ale zase je dostali jiní!

Nehrál Rabušic a nebyl ani na lavičce. Co se přihodilo?
Měl den před zápasem lehce zvýšenou teplotu, tak zůstal na hotelu a léčil se.

Příležitost dostal Chramosta a chopil se jí parádně. Nezamotal vám trochu hlavu, koho nasadit?
Chramosta s námi byl už v San Marinu a také vstřelil při debutu za jednadvacítku gól. Ale góly tady dávají i ostatní naši útočníci. Honza zatím nehrál, ale dostal by příležitost v každém případě ve třetím utkání. Myslím, že jsme to dobře rozložili a načasovali. Měl chuť a zvládl to. Měli jsme tu čtyři útočníky a zatím se všichni čtyři podíleli na gólech. Je to jejich práce a oni ji dělají úspěšně.

Z různých variant pro semifinále vyšlo nakonec Maďarsko. Jaký je Váš první komentář?
Maďarsko je velmi kvalitní soupeř. Tento ročník narození byl s námi na mistrovství Evropy sedmnáctiletých i devatenáctiletých, tady vyhráli skupinu i když první zápas prohráli 0:3, což není jednoduché. Maďaři mají hodně hráčů v zahraničí.

Neměl jste raději chuť měřit síly s hráči jiného kontinentu, s Evropany hrajete pravidelně?

Takhle o tom neuvažuji. Vím, že v osmifinále nás už nemůže čekat nic snadného. Možná, že to svádí k tomu, že by to měl být hratelnější soupeř, ale pozor, kdo se dostane na mistrovství světa už takhle daleko, musí být dobrý.

Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate