Reprezentace

reklama

MS do dvaceti let: Pozor na standardky, říká Jan Suchopárek


Asistent trenéra JAN SUCHOPÁREK strávil v posledních hodinách hodně času u videa. Stejně jako jeho kolegové z trenérského týmu sledoval a analyzoval hru Maďarska, příštího osmifinálového soupeře.

Co ukazují záznamy hry Maďarů na turnaji?
Prostudovali jsme důkladně všechny tři zápasy ve skupině. S Hondurasem sice prohráli 0:3, ale i v tomto utkání měli více ze hry, byli kompaktnějším mužstvem. Další dvě utkání vyhráli, jejich hra je založena na solidní defenzívě, slušném přechodu do útoku a výborně kopaných standardních situacích. Vždyť dali šest branek, z toho dvě po brejcích a zbytek po standardních situacích.

Zdá se, že soupeř jede na vlně euforie, jak na něho vyzrát?
Maďaři získávají sebevědomí zápas od zápasu, jejich hráči, zejména ze středu pole, umějí kopat. Nečeká nás vůbec lehký soupeř. Ne tak silný jako Brazílie, takže nebudeme určitě hrát v tak hlubokém obranném bloku jako proti ní, ale musíme zvolit trochu jinou taktiku.

Jaké jsou šance Česka?
Chtěli bychom vyhrát a věřím, že se rozhodne v základní hrací době, věřím, že kvalitu na to máme, ale musíme se připravit a vystupovat na hřišti lépe, než v zápasech s Austrálií a s Kostarikou, kdy jsme měli několik hluchých míst a měli jsme i trochu štěstí, že je soupeři nepotrestali.

Z rozboru vyplývá, že se potkají týmy vyznávající obdobné styly a mající podobné přednosti. Takže bude asi hodně záležet na maličkostech?
Rozestavení Maďarů bylo 4-4-2, tedy obdobné jako jsme měli v posledním vítězném zápase. Pokud jde o hrotové útočníky, asi nedojde k zásadní změně, příležitost u nás dostanou čerstvější hráči. Ale není to podstatné, hráči, kteří se postupně na hřišti objevovali, vesměs splnili očekávání.

Říká se, že obě země mají tuto věkovou kategorii velmi dobrou. Což dokazují úspěchy na mistrovstvích Evropy. Ale Češi hráli s těmito Maďary zhruba před třemi léty dvakrát a nevyhráli! Remizovali doma v Čelákovicích 3:3 a prohráli ve slovenské Galantě 2:4. Připomněli si toto na poradě?
Dá se k tomu přihlédnout, ale nejen Maďaři, ale i naši hráči se za tu dobu posunuli, získali zkušenosti. Soupeř má několik fotbalistů v zahraničí - v Liverpoolu, v Bari, v Brescii, v Regině, ale i ve Werneru Brémy. Také naši jsou zkušení, hrají ligu, někteří i evropské poháry, jsou venku. Určitě se utkají kvalitní a zkušený týmy, které se zaslouženě dostaly do této fáze.

Budete nacvičovat na tréninku i penalty?
Nebudeme samozřejmě hrát na remízu a spoléhat na pokutové kopy, ale může k nim dojít a zkusíme si je. Máme v týmu několik určených hráčů, takže si to osvěží.


Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate