MS U-20 v Egyptě
FIFAMS do dvaceti let: Měli jsme vyhrát bez penalt, říká Jakub Dovalil


Trenér české dvacítky JAKUB DOVALIL dokázal rychle vstřebat zklamání z nešťastného vyřazení a zhodnotil nejen zápas s Maďarskem, ale i vystoupení na šampionátu.

Český výběr ani jeden ze čtyř zápasů neprohrál, ale přesto jede domů. To je jistě nepříjemné?
Myslím, že čtvrtfinále by nám slušelo víc, bylo reálnou možností tohoto týmu. Prostě se potvrdilo, že fotbal je nevyzpytatelný. My jsme neodehráli zápas proti Kostarice dobře, přesto jsme ho vyhráli. Proti Maďarům, troufám si tvrdit, jsme byli o něco lepší, bohužel jsme vypadli na penalty. Nedá se nic dělat.

V zápase dvou evropských týmů, které mají propracovanou taktiku, se čekalo spíše utkání, ve kterém se bude hrát zezadu a rozhodne jediný gól. A byl z toho krásný a dramatický zápas. Čím si to vysvětlujete?
Jsem rád, že padlo hodně branek a bylo to drama. Fotbal se hraje pro diváky a proti očekávání, protože ve stejném čase hrál Egypt, jich bylo na stadionu dost. Ale i tak to bylo taktické utkání. Oby týmy dobře bránily, ale s přibývajícím časem docházelo k okénkům v obraně a k rychlým přechodům do útoku vedoucím k šancím.

Co rozhodlo?
Prohrávali jsme, otočili jsme to, ale neudrželi. Ke konci jsme neproměnili šance, myslím, že větší, než měli Maďaři. Tam se rozhodlo. A pak jsme ze šesti penalt nedali tři, což je velké procento. S tím se rozstřel vyhrát nedá! Z tohoto pohledu lze říci, že Maďaři vyhráli zaslouženě.

Dostali jste dvě krásné branky. Věděli jste, že mají dobrou střelbu ze střední vzdálenosti a mohl Tomáš Vaclík některé z nich zabránit?
Musel bych se na to podívat. Ale z lavičky bylo vidět, že ten první gól byl moc hezký, krásně to zapadlo do horního rohu. Ten přímý kop se jim také povedl. Tomu předcházel okamžik, ve kterém jsem se nechal trochu unést.

A proto jste zamířil na tribunu?
Je to tak. Zdálo se mi, z mého pohledu z lavičky, že k faulu nedošlo, zapracovaly nervy, nakopl jsem láhev s vodou a byla trochu smůla, že se odrazila od obrubníku před asistenta rozhodčího. Ale ať už byl faul nebo ne, prostě to sudí pískl. Po zápase jsem se jim za tu reakci omluvil.

Potvrdilo se, že Maďaři mají dobrý tým. Mohou jít podobnou cestou, jako Česko před dvěma léty v Kanadě?
Tady se ukazuje, že nikdo nemá nic v play off jisté. Kdo proleze mezi posledních osm už může chytit jakýsi drajv a může se stát cokoli. Samozřejmě bude hodně záležet na tom, co se sestavami udělají stopky za žluté karty. Třeba Italové, na které Maďaři narazí, mají asi pět vykartovaných.

Jak hodnotíte krátce po nešťastném utkání vystoupení česka na turnaji?
Pozitivní bylo to, že jsme splnili cíl a postoupili ze skupiny. Penalty jsou loterie a těžko říci, co by bylo dál, kdyby dopadly opačně. Pozitivní určitě je i to, že jsme zde dali sedm branek a rovnoměrně se o ně podělili všichni útočníci – Vošahlík, Chramosta i Rabušic dali po dvou a Pekhart jednu. Splnili tedy dobře svůj úkol. Spokojenost musí být i s vystupováním mu´žstva po celou dobu pobytu na turnaji. Nepříjemné je zranění Tomáše Pekharta a samozřejmě i to, že jedeme domů, aniž bychom ve hře prohráli.
Jaroslav Kolář, Egypt


Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
Česká fotbalová reprezentace na twitter
tým Z V R P skóre B
Brazílie 3 2 1 0 8:1 7
Česká republika 3 2 1 0 6:3 7
Kostarika 3 1 0 2 5:8 3
Austrálie 3 0 0 3 2:8 0
SKUPINA E - zápasy další zápasy»
27.9. Austrálie – Česká republika 1:2
30.9. Brazílie – Česká republika 0:0
3.10. Česká republika - Kostarika 3:2
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
FIFA U-20 World Cup Egypt 2009 FIFA U-20 World Cup Egypt 2009
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate