Hlavní menu

Česká reprezentace ve Skotsku neuspěla

Česká reprezentace prohrála v přátelském utkání ve Skotsku 0:1, když jediný gól utkání vstřelil po hodině hry Brown.

Výsledek je pro české mužstvo velice krutý, protože bylo většinu utkání aktivnější a vypracovalo si více gólových příležitostí. Od prvních minut se hrálo hlavně na skotské polovině hřiště. Nejvíce zaměstnával soupeřovu obranu aktivní Kušnír. Po faulu na něj a standardní situaci Kadlece mohl otevřít skóre Plašil, ale jeho hlavička se mezi tyče nevešla.

Po dvaceti minutách hry přišla největší šance českého týmu. S chutí hrající Rosický vystihl nepřesnou rozehrávku, předložil míč Svěrkošovi, ale brankář Gordon skvěle zasáhl. Za dalších sedm minut rozehrál Rosický rohový kop a míč směřující do branky vykopl na čáře stojící obránce.

Domácí zahrozili až těsně před poločasem. Sivok zahrál rukou a k přímému kopu se postavil Robson. Při jeho střele ke vzdálenější tyči se parádním zákrokem prezentoval gólman Drobný.

I na začátku druhého poločasu bylo výrazně aktivnější české mužstvo. Vědět o sobě dala opět dvojice Svěrkoš - Rosický a střelu prvně jmenovaného vyrazil Gordon s vypětím všech sil na rohový kop. Za okamžik se protáhl po pravé straně Kušnír, poslal zpětnou přihrávku před branku a Holkovi s Necidem chyběly centimetry, aby uklidili míč do odkryté branky.

Skotsko se dostalo do první vážnější akce ve druhé půli ve dvaašedesáté minutě a bohužel ji proměnilo. Přetažený centr z levé strany se vrátil na desítku, kde byl zcela nekrytý Brown a jeho střelu zastavila až síť Drobného branky.

Po inkasovaném gólu poslal trenér Bílek na hřiště hned tři nové hráče, ale kýžený efekt to nepřineslo. Naopak s odchodem Rosického a Svěrkoše útočná síla českého mužstva hodně oslabila. Vyrovnat mohl pouze Skácel, kterého našel na hranici pokutového území Morávek, ale záložník řecké Larissy volil místo střely kličku a o míč přišel.

V nastaveném čase ještě zachránil mužstvo od druhého gólu brankář Drobný, když reflexivně vyrazil pokus Whittakera.