Reprezentace

reklama

ME 17 a 19 dívek 2011/2012: Česko pořádá základní skupinu


Den plný losování zažívá dnes sídlo UEFA v Nyonu. Konkrétně se určuje program kvalifikací evropských šampionátů dorostenek, a to jak základních skupin ročníku 2011/2012, tak i pokročilé fáze, zvané Elite, týkající se kampaně 2010/11.

Po vylosování kvalifikačních skupin, které mají vždy čtyři účastníky, dochází k jednání o pořadateli. Česko získalo možnost uspořádat příští rok na podzim kvalifikaci ME hráček do 17 let.

ČESKÁ SEDMNÁCTKA byla díky velmi dobrým výsledkům v předchozí kvalifikaci nasazena do prvního koše, ze druhého dostala Belgii, ze třetího Bělorusko a Estonsko. Došlo k dohodě a turnaj bude sehrán od 30. září do 5. října 2011 v Česku, pravděpodobně v Praze. „Los je vcelku přijatelný, dobré je, že se podařilo vyjednat pořadatelství. S Prahou máme dobré zkušenosti, v září se zde hrála skupina devatenáctiletých hráček a zahraniční účastníci si pochvalovali, že vedle fotbalu mohli poznat naše hlavní město, které má co nabídnout,“ komentoval trenér českých reprezentací do 17 a 19 let Petr Čermák los základní kvalifikační skupiny ME 17.

Systém kvalifikace „sedmnáctek“ umožňuje postup do druhé, tzv. Elite, fáze vítězným družstvům z deseti základních skupin, dále čtyřem nejlepším z druhých míst (do pořadí druhých se počítají jen zápasy s prvním a se třetím ve skupině). Těchto 14 se připojí k nasazeným Německu a Nizozemsku. Budou vylosovány čtyři skupiny. Do finálového turnaje, který proběhne v srpnu 2012 v Nyonu, postoupí jen vítězové skupin.

ČESKÁ DEVATENÁCTKA dostala do skupiny Polsko, Kypr a Estonsko. Skupinu uspořádají od 17. do 22. září 2011 v Estonsku. Zájem mělo i Polsko, a tak musel mezi dvěma "kohouty" rozhodnout los!

Česká reprezentace byla při losu základní skupin ME 19 pro období 2011/2012 mezi 20 nasazenými, dalších dvacet zemí bylo nenasazených. Z obou košů putovaly do skupiny dvě země. Z každé z deseti kvalifikačních skupin postoupí do druhé (Elite) fáze dvě nejlepší družstva, postoupí i nejlepší z týmů z třetích míst. Jednadvacet postupujících doplní nasazení Německo, Anglie a Francie. Ve fázi Elite vznikne šest skupin, jejich vítězové a také nejlepší z druhých pojedou na ME, které pořádá v červnu 2012 Turecko.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate