Reprezentace

reklama

ME 17 a 19 dívek 2010/2011: V elitní fázi nejsou Češky bez šance


V Nyonu byla v úterý 16. listopadu rozlosována i druhá, tzv. Elite, fáze kvalifikace o postup na ME fotbalistek do 17 a 19 let. V osudí byly oba české výběry, starší dorostenky (na snímku) pojedou bojovat o účast v závěrečné fázi na Ukrajinu, jejich mladší kolegyně budou mít výhodu domácího prostředí.

REPREZENTACE DO 17 LET byla mezi šestnácti celky ve druhém koši a za soupeře ve 2. skupině dostala Španělsko, Belgii a Itálii. Kvarteto se shodlo, že skupinu uspořádá Česká republika, hrát se bude od 9. do 14. dubna 2011.
Největšími favoritkami jsou Španělky, které v základní skupině porazily Gruzii 13:0, Bělorusko 2:0 a Nizozemsko 1:0. Italky se kvalifikovaly po výsledcích 4:0 s Bulharskem, 7:0 s Litvou, ale prohrály 1:5 s Islandem! Belgičanky rozdrtily Arménii 7:0, porazily Turecko 3:0 a remizovaly s Anglií 0:0. Češky také neinkasovaly – vyhrály 8:0 s Makedonií, 3:0 se Severním Irskem a 2:0 s Irskou republikou.

Do finále postupuje jen vítěz skupiny, závěrečná fáze je na programu 28. až 31. července v Nyonu. V semifinále hrají vítězky skupin 1 a 2 respektive 3 a 4, v závěrečný den se hraje o bronz a o zlato.

REPREZENTACE DO 19 LET bude hrát v 5. skupině, kterou uspořádá od 31. března do 5. dubna 2011 Ukrajina, se Švýcarskem, Švédskem a pořadatelskou zemí.

Švýcarky prošly do elitní fáze bez zaváhání – porazily 4:0 Polsko, 3:2 Makedonii a 4:0 Kazachstán, Švédky si poradily 4:0 se Slovenskem, 2:0 se Srbskem, ale podlehly 0:1 Skotsku. Ukrajina v základní fázi porazila 2:1 Izrael, 1:0 Bulharsko, ale 0:4 podlehla Islandu. České hráčky vyhrály skupinu, kterou hostily, když porazily 4:2 Severní Irsko, remizovaly 1:1 s Tureckem a porazily 4:0 Rumunsko.

Závěrečný turnaj pořádá od 30. května do 11. června v Rimini Itálie, která je prvním z osmi účastníků. Doplní ji šest vítězů skupin a nejlepší tým, z těch, které skončily na druhém místě a mají nejlepší bilanci ze zápasů s 1. a 3. ve skupině.

Celý los v sídle svazu sledoval trenér českých reprezentačních výběrů do 17 a 19 let Petr Čermák, který výsledek komentoval takto: „Obě skupiny jsou velmi vyrovnané a rozhodně nejsme bez šancí na postup. Pokud by se to podařilo, šlo by o historickou událost, protože na rozdíl od kluků ještě žádný výběr našich dorostenek na závěrečném turnaji nestartoval. Musíme se o postup poprat, zvláště, když sedmnáctky hostíme, tam vidím, že by se mohlo rozhodovat mezi námi a Španělkami.“

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
reklama
reklama


reklama
dres ČR
mikina ČSSR
Triko Czech republic Dámské

reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate