Juniorky rozehrály kvalifikaci ME na Ukrajině výborně

V prvním utkání druhé fáze evropské kvalifikace hráček do 19 let zdolala česká reprezentace domácí Ukrajinu 4:1.

Ukrajina "19" - Česká republika "19" 1:4 (0:2)
Góly: 88. vlastní (Sedláčková) - 34., 60., 68. Voňková, 40. Bartoňová.
ŽK českého týmu: Blažková,Voňková, Šturmová A.
Sestava ČR: Legerská - Mikysková, Sedláčková, Blažková, Malinová - Danihelková (63. Šturmová A.), Cahynová, Nováková (77. Chlastáková), Bartoňová (71. Vraná) - Voňková, Šturmová E.. Trenér Čermák.

O svém zaslouženém vítězství rozhodly české hráčky do přestávky, náskok 2:0 mohly ve druhém dějství navýšit ještě o víc než o další gól. I tak ale třígólové vítězství trenéra Petra Čermáka potěšilo: "Nebyl to tak lehký zápas a soupeř, jak napovídá výsledek. Ukrajinky hrály silově, na hranici tvrdosti. Naše děvčata se s tím ale dokázala srovnat a po druhém vstřeleném gólu se uklidnila, což se projevilo ve druhém poločase. V něm jsme na hřišti dominovali, a když soupeř hru víc otevřel, kombinační hrou jsme se dostávali do dalších příležitostí. Naše vítězství tak mohlo být i vyšší," řekl trenér českého týmu.

Ve druhém utkání prvního dne remizovalo Švýcarsko se Švédskem 1:1. Právě Švédsko bude v sobotu dalším soupeřem českého výběru. "Určitě nejsme bez šancí. Zdá se mi, že turnaj bude hodně vyrovnaný," věří Petr Čermák.

Souboj Česká republika - Švédsko je na programu v Simferoolu v sobotu 2. dubna od 15:00 hodin. V úterý 5. dubna se pak střetne Česko se Švýcarskem. Na závěrečný turnaj postoupí pouze vítěz skupiny.