Hlavní menu


reklama

VIDEO, FOTO: Představujeme laureáty plakety dr. Václava Jíry


Tři osobnosti z každého Krajského fotbalového svazu převzaly z rukou předsedy ČMFS Ivana Haška plaketu dr. Václava Jíry.

Pražský fotbalový svaz
Petr Horálek
Jmenovaný je dlouholetým funkcionářem PSK Union Praha, kde vykonával řadu funkcí a v současné době je sekretářem oddílu. Zároveň je i dlouholetým funkcionářem na Pražském fotbalovém svazu, kde momentálně působí v roli člena Sportovně-technické komise.

PaeDr. Ivan Voborník
S fotbalem začínal v roce 1957 ve Slavoji Davle, ale již v roce1962 zakotvil na pražské Letné, kde ve sparťanském dresu působil až do roku 1970. V té době byl taktéž dorosteneckým reprezentantem ČSR a například se zúčastnil ME v Jugoslávii. Po odchodu z Letné zamířil do tehdy prvoligových Teplic, odkud po dvou letech přestoupil do pražské Slavie. V letech 1974 až 1976 působil coby voják základní vojenské služby v pražské Dukle. Po angažmá v Admiře Slavoj pak svou aktivní fotbalovou kariéru zakončil v Jílovém u Prahy. Ani poté však na fotbal nezanevřel a stal se z něj renomovaný trenér, ať už mládeže či posléze například mužů Radotína. V současné době působí v klubu FSC Libuš coby sekretář.

Jaroslav Nykl
Jméno tohoto muže je již několik desítek let neodmyslitelně spjato s fotbalovým klubem SK Újezd Praha 4. V oddíle vykonával funkci trenéra, vedoucího mužstva a v současné době působí v pozici sportovního manažera klubu. I přes svůj relativně vyšší věk se stále aktivně zapojuje do činnosti B-týmu. Je velmi spolehlivý a svou houževnatostí a zápalem pro fotbal je dobrým příkladem pro mládež.

Středočeský krajský fotbalový svaz
Miroslav Bílek
Miroslav Bílek působil již od roku 1975 ve funkci vedoucího B-mužstva v oddílu TJ Uranové doly a od roku 1989 převzal stejnou funkci u ligového dorostu v témže klubu. Zároveň od roku 1991 působí ve funkci předsedy Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Příbram a zároveň je taktéž vedoucím okresních fotbalových výběrů. Miroslav Bílek se v příštím roce dožije významného životního jubilea – 75 let.

Jiří Karel
Jmenovaný je dlouholetým členem fotbalového oddílu Slovan Velvary v okrese Kladno. V letech 1969 až 1972 zde zastával funkci sekretáře a v roce 1973 se stal jednatelem klubu, kteroužto funkci vykonával až do začátku letošního roku – tedy neuvěřitelných 38 let!!! Ani poté však Slovan Velvary neopustil a současné době plní funkci kronikáře klubu. Pan Jiří Karel se v příštím roce dožije významného životního jubilea – 80 let.

Josef Pos
Letos osmdesátiletý Josef Pos zahájil svou aktivní fotbalovou kariéru jako brankář dorostu v SK Počaply. Od roku 1951 působil v Trubíně a již v roce 1957 se začal aktivně věnovat práci fotbalového sudího. Do roku 1975 působil jako rozhodčí v krajských soutěžích a poté se stal rozhodčím soutěží Okresního fotbalového svazu Beroun. Píšťalku odložil teprve před nedávnem a za svůj život odpískal více než 4500 utkání, což je opravdu úctyhodný počet. Gratulujeme!

Jihočeský krajský fotbalový svaz
Zdeněk Kašpar
Dlouholetý aktivní hráč a následně i trenér ZVVZ Milevsko je opravdovým pojmem v rámci jihočeského fotbalového hnutí.Coby úspěšný trenér mládeže vychoval pro vrcholový fotbal nejednoho špičkového hráče. Za všechny vzpomeňme například Jiřího Kotrbu. A i přes svůj úctyhodný věk je i nadále velmi aktivní, což pouze dokresluje fakt, že i současné době plní funkci hlavního pořadatele při mistrovských utkáních mužů a mládeže Milevska. Zdeňku Kašparovi bude letos těžko uvěřitelných 84 let.

Ludvík Krumr
Jmenovaný je dlouholetým trenérem mládeže v oddílech Sokol a Spartak Sezimovo Ústí. Kromě toho byl více než 40 let členem Trenérsko-metodické komise při Okresním fotbalovém svazu v Táboře. V současné době zastává Ludvík Krumr funkci předsedy Komise mládeže Okresního fotbalového svazu Tábor a zároveň aktivně trénuje nejrůznější mládežnické okresní výběry.

Karel Sedlák
Svou hráčskou kariéru zahájil Karel Sedlák v dresu Sokola Bavorov v roce 1957 a jeho barvám zůstal věrný úctyhodných 23 let!!!. V průběhu toho se stal členem výboru TJ Sokol Bavorov a funkci organizačního pracovníka vykonával nepřetržitě téměř pětadvacet let. Kromě toho byl i pokladníkem oddílu a v neposlední řadě i úspěšným trenérem bavorovské mládeže.

Plzeňský krajský fotbalový svaz
Karel Králík
S fotbalem začínal coby žáček v Holýšově v roce 1955 a svůj fotbalový osud s tímto oddílem spojil natrvalo. Aktivní hráčskou kariéru v Holýšově ukončil až za 40 let v roce 1995, nicméně již v roce 1976 se stal předsedou holýšovického fotbalového oddílu a zároveň začal pracovat ve Výkonném výboru Okresního fotbalového svazu v Domažlicích a to nejprve jako člen Technicko-metodické komise a následně Sportovně-technické komise. V roce 1982 se pak stal jejím předsedou. Před čtyřmi lety v roce 2007 byl zvolen předsedou celé tělovýchovné jednoty Holýšov.

Jan Lisý
Letos čtyřiaosmdesátiletý Jan Lisý se od mládí věnoval sportu a to především házené a fotbalu. Po rozpadu házenkářského klubu v Těškově byl jedním z hlavních iniciátorů vzniku nové tělovýchovné jednoty s názvem TJ Pionýr Těškov, kde se výraznou měrou podílel na výstavbě fotbalového hřiště, zastával funkce trenéra, hospodáře, vedoucího mužstva a další. Plaketa Dr. Václava Jíry je oceněním jeho dlouholeté práce i dárkem pro TJ FC Těškov ke čtyřicátému výročí vzniku.

Karel Šot
Jmenovaný byl jedním ze zakladatelů TJ Sokol Mochtín a jejího fotbalového oddílu. Celou řadu let byl výraznou hráčskou oporou mochtínských fotbalistů a po skončení aktivní kariéry se zapojil i do funkcionářské práce. Trénoval mládež i dospělé a nakonec se stal předsedou fotbalového oddílu, kteroužto funkci zastává do současnosti. Zároveň je i organizátorem všech sportovních soutěží pořádaných mochtínskou tělovýchovnou jednotou.

Karlovarský krajský fotbalový svaz
Ing. Josef Kubičko
Svou aktivní fotbalovou kariéru začal v roce 1965 v Baníku Svatava, odkud pak přešel do prvoligového dorostu Baníku Sokolov. Jeho další fotbalové cesty vedly přes Agro Cheb a Lokomotivu Cheb až do Spartaku Odrava, jehož dres oblékl poprvé v roce 1988 a působí v něm až doposud coby aktivní hráč. Zároveň v klubu zastává prakticky všechny funkce a lze s úspěchem tvrdit, že bez Josefa Kubička by Spartak Odrava nemohl fungovat.

Ing. Alfons Skokan
Dlouholetá opora fotbalistů Chodova, muž, který se po skončení aktivní hráčské kariéry v roce 1980 stal úspěšným trenérem. Od mládeže Chodova se postupně přes dorostenecké výběry propracoval až k mužů a jeho trenérské znalosti ho nakonec přivedly i na prvoligovou lavičku, když v letech 1983 až 1985 působil v roli asistenta trenéra Rudé Hvězdy Cheb, kde jako hlavní kouč v té době působil Dušan Uhrin st. Kromě trenérské činnosti se po celý život výrazně zapojoval i do práce Okresního fotbalového svazu Sokolov.

Helmut Scheerbaum
S fotbalem začínal coby žáček v FC Loučky – Nové Sedlo, nicméně klubem jeho života se stala Čechie Dalovice, kam přišel v roce 1959 a působí zde až do současnosti. Po ukončení aktivní hráčské kariéry v roce 1980 se stal trenérem a jeho rukama prošly snad všechny věkové kategorie dalovických fotbalistů. Kromě trénování byl i předsedou TJ Čechie Dalovice a v současné době ještě hraje za dalovickou starou gardu a zároveň je jejím vedoucím.

Ústecký krajský fotbalový svaz
Jan Dienelt
Předlouhých 56 let je jméno Jana Dienelta spojeno s fotbalovým oddílem Sokola Holedeč. Svou aktivní hráčskou kariéru ukončil až v pětačtyřiceti letech, ovšem v té době již vykonával funkcionářskou práci. Byl postupně hospodářem oddílu, jeho jednatelem i předsedou, zároveň byl i vedoucím mužstva, správcem hřiště a když bylo potřeba tak i pradlenou. V současné době pracuje Jan Dienelt v Sokolu Holedeč jako sekretář.

Ondřej Koblasa
Jmenovaný je celoživotním fandou fotbalu. Po své klubové funkcionářské kariéře, kdy téměř šestnáct let působil v oddílech Lesy Chomutov a FK Kyjice – Jirkov, byl v polovině 90-tých let zvolen do Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Chomutov, kde působil v roli sekretáře. Svou činnost zde ukončil v roce 2010 a to především ze zdravotních důvodů. Kromě již zmíněných činností se velmi intenzivně zapojoval do práce Disciplinární komise OFS Chomutov.

Josef Novák
Fotbalovým osudem Josefa Nováka se stal klub TJ Baník Souš, dnes FK SIAD Souš, kde tento fotbalový nadšenec působí nepřetržitě od roku 1960. V průběhu let prošel v klubu postupně funkcemi hospodáře jednoty, předsedy fotbalového oddílu, místopředsedy klubu. Momentálně je stále aktivně činný, když zastává post vedoucího mužstva u přeborového A-týmu fotbalistů Souše.

Liberecký krajský fotbalový svaz
Jaroslav Horáček
Dlouholetý trenér a funkcionář fotbalového oddílu Jiskry Harrachov, kde působí od roku 1976. V roce 1998 byl zvolen do Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu v Jablonci, kde stále aktivně pracuje ve funkci předsedy Komise mládeže a má velkou zásluhu na organizování mini a mikrokopané na Jablonecku. Současně zastává i funkci tajemníka fotbalového oddílu v Harrachově.

Jaroslav Janata
Po skončení aktivní hráčské kariéry v roce 1975 v Jiskře Libštát se Jaroslav Janata vrhla na dráhu trenéra a později také rozhodčího Okresního fotbalového svazu v Semilech. Kromě toho byl také velmi činný na poli funkcionářském, když v rámci OFS Semily působil v různých funkcích neuvěřitelných 50 let! Přesně od roku 1950 až do roku 2000. Byl například předsedou STK, členem disciplinární komise, komise rozhodčích a trenérské rady Okresního fotbalového svazu. Pan Jaroslav Janata se v příštím roce dožije významného životního jubilea – 80 let.

Václav Severýn
Je dlouholetým fotbalovým funkcionářem, který prošel snad všemi oblastmi fotbalového hnutí. Aktivní hráč, rozhodčí od nejnižších soutěží až po tu absolutně nejvyšší, delegát, trenér a v neposlední řadě i funkcionář – tak široký je fotbalový záběr Václava Severýna. Někdejší předseda Libereckého krajského fotbalového svazu je v současné době stále členem OFS Liberec, místopředsedou krajského fotbalového svazu a delegátem profesionálních soutěží.

Královéhradecký krajský fotbalový svaz
Josef Antoš
Dlouholetá hráčská, trenérská i funkcionářská osobnost TJ Jičín. Dvacet let zde působil coby hráč, v letech 1975 až 1985 působil ve svém milovaném klubu jako vedoucí družstev a trenér mládežnických i seniorských celků. Od roku 1985 až do současnosti je členem disciplinární komise při Okresním fotbalovém svazu v Jičíně. Loni oslavil 70 let.

Antonín Hejda
Do fotbalového hnutí se zapojil relativně pozdě, v roce 1968, kdy mu bylo 36 let. Stal se pokladníkem a účetním klubů TJ Náchod, FK Náchod – Deštné a FK Náchod a bez nadsázky lze říct, že byl ekonomickou duší těchto fotbalových s bohatou sportovní tradicí. Pan Antonín Hejda se v příštím roce dožije významného životního jubilea – 80 let.

Hynek Novotný
Jedna z žijících legend východočeského fotbalu. Své první fotbalové krůčky učinil v roce 1934 v Úpici, kam se po angažmá v Josefově a Červeném Kostelci opět vrátil.V letech 1957 až 1970 vykonával předsedu úpického fotbalového klubu, přičemž za jeho předsednictví si fotbalisté SK Sparta Úpice dokonce dvakrát zahráli 2. ligu. Pan Hynek Novotný oslavil na začátku letošního roku úctyhodných 87 let!

Pardubický krajský fotbalový svaz
Václav Kopecký
Bývalý dlouholetý aktivní hráč a následně i trenér a funkcionář fotbalového oddílu v Rudolticích. Kromě těchto činností však Václav Kopecký působil i jako fotbalový rozhodčí v rámci krajských soutěží a byl taktéž delegátem Českého fotbalového svazu. Donedávna zastával funkci člena Komise delegátů Pardubického krajského fotbalového svazu a je stále činným členem Komise rozhodčích Okresního fotbalového svazu v Ústí nad Orlicí.

Jaroslav Pětiooký
Svůj funkcionářský fotbalový život zasvětil tento muž tělovýchovné jednotě Sokol Vysoké Chvojno, kde působí nepřetržitě od roku 1985. Za dvacet šest let se z něho stala doslova a do písmene duše celého oddílu, osoba, bez které si není prakticky možné představit jak dění v klubu tak i následně v celé obci.

Jan Rohlík
Patří k dlouholetým a spolehlivým fotbalovým arbitrům, který svůj profesní rozhodcovský život spojil především s východočeským fotbalem. V průběhu své bohaté kariéry se propracoval až do druhé nejvyšší soutěže a v současné době působí v pozici delegáta krajských fotbalových soutěží. Kromě toho je i členem Komise rozhodčích Okresního fotbalového svazu v Chrudimi.

Jihomoravský krajský fotbalový svaz
Miloš Jura
V letošním roce oslaví tento fotbalový nadšenec kulatých šedesát let a rozhodně lze říct, že většinu tohoto času zasvětil svému milovanému fotbalu. Se jménem Miloše Jury je spojeno především fotbalové hnutí na Vyškovsku. Někdejší předseda Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu ve Vyškově je stále funkcionářsky činný a současné době zastává funkci místopředsedy VV OFS ve Vyškově.

Arnošt Krejčíř
V letech 1951 až 1968 působil coby aktivní hráč v TJ KPS Brno, poté co pověsil kopačky na hřebík se okamžitě zapojil do funkcionářské dění v rámci tělovýchovné jednoty Moravská Slavia Brno. V roce 1970 se tento obětavý fotbalový nadšenec stal členem Hospodářské komise Jihomoravského krajského fotbalového svazu a v této funkci figuruje až do současnosti – tedy téměř 41 let!

Lubomír Palička
Někdejší člen dorosteneckého výběru Moravy začal svou aktivní fotbalovou kariéru v Prostějově, odkud se přemístil do Znojma, které se stalo jeho pravým fotbalovým domovem. Vcelku záhy se rozhodl pro trenérskou práci a udělal dobře. Jako kouč působil v RH Znojmo, Slupi, Miroslavi a Tasovicích a to jak na úseku mládežnického fotbalu tak i u dospělých. Od roku 1971 pracuje v Trenérské radě při Okresním fotbalovém svazu ve Znojmě, kterou od roku 1983 až do současnosti vede jako její předseda.

Petr Mrázek
Rodák ze Studnic u Vyškova spojil svůj fotbalový život se Sokolem Lipovec. Nejprve jako hráč, posléze kapitán, od roku 1984 člen výboru fotbalového oddílu a o pět let později jako jeho předseda. Především s jeho jménem jsou svázány největší úspěchy lipoveckých fotbalistů v posledních letech, konkrétně pak postup do župního přeboru Jihomoravského krajského fotbalového svazu na začátku devadesátých let. Petr Mrázek je zároveň aktivním členem Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu v Blansku.

Krajský fotbalový svaz Vysočina
Michael Frýbort
Do fotbalového funkcionářského kolotoče naskočil Michael Frýbort již v roce 1977, kdy se stal členem výboru FC Náměšť nad Oslavou a o dva roky později se stal dokonce i jeho předsedou, přičemž tuto funkci vykonával úctyhodných 16 let. Do předsednického křesla se po krátké přestávce opět vrátil v roce 2003 a ve funkci vydržel do roku 2007. Od roku 2006 je členem Výkonného výboru okresního fotbalového svazu v Třebíči.

Josef Kabelka
Velký sportovní nadšenec a fotbalový příznivec je již několik desítek let duší fotbalu v Puklicích. Od svého působení v mládežnických týmech, přes družstvo dospělých se dostal až do funkcionářského ranku a celých 50 let (!!!) zastával funkci předsedy fotbalového oddílu Sokol Puklice. Když k tomu připočteme i pět let, kdy stál v čele celého Sokola Puklice je to prakticky celý život zasvěcený fotbalu a sportu. Josef Kabelka oslavil prakticky před měsícem 86. narozeniny.

Karel Smejkal
Letos pětaosmdesátiletý Karel Smejkal patří k nejvýraznějším postavám fotbalového hnutí v okrese Havlíčkův Brod. V jeho rodném Kožlí stál třicet let v čele místní TJ JZD Kožlí, později SK Kožlí a například na přelomu sedmdesátých osmdesátých let se výraznou měrou zasadil o zbudování nového sportovního areálu, který dodnes patří k nejlepším na okrese Havlíčkův Brod.

Olomoucký krajský fotbalový svaz
Jiří Burďák
Celkem 25 let se Jiří Burďák věnoval aktivně fotbalu a po skončení hráčské kariéry se začal prosazovat i na poli trenérském a funkcionářském. Celkem 27 let stál v čele TJ Sokol Stará Červená Voda, byl jedním ze zakládajících členů Okresního fotbalového svazu v Jeseníku a kromě toho se ještě prosazuje ve funkci fotbalového rozhodčího. V současné době ho ještě stále můžete vidět s píšťalkou na hřišti a zároveň je předsedou obsazovací komise rozhodčích při okresním fotbalovém svazu v Jeseníku.

Vladimír Jakl
Někdejší aktivní hráč a následně i funkcionář klubu FK Bohdíkov, ve kterém působil více než 60 let a to ať už jako tajemník, místopředseda, či následně dlouhá léta jako jeho předseda. Kromě těchto funkcí si v průběhu let přibral i další velmi náročnou aktivitu. Již léta vede oddílovou kroniku FK Bohdíkov, která svým rozsahem a zpracováním nemá na úrovni okresu ani kraje konkurenci. Vladimír Jakl se letos dožívá významného životního jubilea - 80 let.

František Kovář
Bývalý dlouholetý vynikající fotbalista, který za svou pětatřicetiletou kariéru odehrál 1110 zápasů, v nichž vstřelil 160 branek. Po skončení aktivní kariéry se okamžitě zapojil do funkcionářského týmu FK Nové Sady Olomouc, kde působí dodnes. Jeho charisma a přístup k fotbalu jsou v mnoha ohledech velkou inspirací pro nastupující fotbalovou generaci.

Moravskoslezský krajský fotbalový svaz
Bronislav Palowski
Před třemi dny oslavil tento zakladatel Baníku Albrechtice významné životní jubileum – osmdesát let. Dlouholetý tajemník Albrechtických fotbalistů zavěstil fotbalu doslova a do písmene celý svůj život a kulatý „nesmysl“ se mu stal prakticky jedinou životní láskou. Poté se co ze zdravotních důvodů musel vzdát funkce tajemníka na fotbal nezanevřel a i v současné době se aktivně podílí na zajišťování pořadatelské služby FK Baníku Albrechtice.

Klaus Klösel
Rodák z Velkých Hoštic spojil svůj fotbalový osud se Slavií Píšť, kde působil od roku 1964 coby aktivní hráč a následně i jako funkcionář. Kromě toho se také výrazně zapojil do tréninkového procesu mládeže, především pak té nejmladší fotbalové generace. V roce 1978 byl zvolen předsedou klubu a v této funkci setrval až do roku 1989. V devadesátých letech pak začal působit na Okresním fotbalovém svazu v Opavě jako člen sportovně-technické a disciplinární komise, přičemž obě tyto funkce plnil svědomitě až do roku 2006.

Jaroslav Ramík
Po skončení své bohaté hráčské kariéry se Jaroslav Ramík okamžitě zapojil do funkcionářské činnosti a téměř 40 let působil v nejrůznějších funkcí v Sokole Václavovice. Byl vedoucím mužstva, trenérem a nakonec i předsedou klubu. Kromě toho se aktivně podílel na práci Moravskoslezského krajského fotbalového svazu, stejně jako Okresního fotbalového svazu ve Frýdku-Místku, kde v současné době působí jako předseda trenérsko-metodické komise.

Zlínský krajský fotbalový svaz
Jaromír Fuksa
Dlouholetý hráč a funkcionář TJ Gottwaldov, FC DAK Slušovice, FC Zlín a FC Tescoma Zlín „přestoupil“, řečeno fotbalovou terminologií, v roce 1998 do služeb Okresního fotbalového svazu ve Zlíně, odkud pak v roce 2002 přešel na Zlínský krajský fotbalový svaz, kde až do loňského roku zastával funkci člena sportovně-technické komise. Pan Jaromír Fuksa se v příštím roce dožije významného životního jubilea – 70. let

Ondřej Němec
Jmenovaný je dlouhá léta jednou z vůdčích osobností fotbalového hnutí v Prusinovicích a lze konstatovat, že fotbal je jeho velkou celoživotní vášní. Své bohaté zkušenosti a poznatky, které nasbíral za svůj život, velmi aktivně předává především té nejmladší generaci. Kromě tohoto trenérského poslání byl aktivní i na poli funkcionářském a několik let figuroval v čele celé tělovýchovné jednoty v Prusinovicích.

Štefan Sivák
Rodák ze slovenského Bardějova, spojil svůj fotbalový život s jižní Moravou. Někdejší vynikající fotbalista musel ze zdravotních důvodů předčasně ukončit svou hráčskou kariéru a tak se rozhodl pro povolání trenéra. S Moravskou Slavií Uherské Hradiště dokázal postoupit do Moravské ligy, s týmem Starého Města, kde působil od roku 1972 do roku 1984, dokonce slavil postup do II. celostátní ligy. Trenérská legenda jihomoravského fotbalu oslaví letos 75. narozeniny.

FOTOGRAFIE ze slavnostního předávání Cen dr. Václava Jíry najdete ve FOTOGALERII.

VIDEO: rozhovor s Karlem Malinou na TV.FOTBAL.CZ.

VIDEO: záznam slavnostního předávání cen na TV.FOTBAL.CZ.

Bookmark this on Google Bookmark this on Facebook Bookmark this on Delicious submit to reddit Add this page to Mister Wong Top Články Jaggni to! Přidej odkaz na Bookmarky.cz Linkuj si ! pridej.cz pošli na vybrali.sme.skČeská fotbalová reprezentace na facebook
vstupenky
reklama
reklama
Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Tipsport  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate