FOTO, VIDEO: Reprezentační dvacítka ztratila výhru nad Slovenskem v závěru

Vedení 2:0 české reprezentaci do 20 let v duelu se stejně starými Slováky nestačilo. V Šardicích skončil zápas 2:2.

Česká republika "20" - Slovensko "20" 2:2 (1:0)

Góly: 45. Darida, 65. Tomeček - 75. Šimánek, 90. Karaš.
Sestava ČR: Heča - Nitrianský, Coufal, Čmovš, Palko - Hoffmann - Hanousek, Kopic, Darida, Novák - M. Nešpor. Trenér Dovalil.
Ve druhém poločase nastoupili brankář Hladký, v poli postupně střídali Pernica, Machalický, Hlúpik, Volf, Tomeček a Kraut.

Zápas začal kvůli bouřce s desetiminutovým zpožděním a déšť provázel celý první poločas. To se také pochopitelně projevilo na terénu, který stěžoval hráčům kombinační hru. Český celek byl od 20. minuty lepší především vestředu zálohy, odkud se dostával do kombinačních akcí, získával převahu i šance. První využil těsně před poločasem, kdy po rychle rozehraném autovém vhazování putoval míč od Nešpora přes Kopice k Daridovi, který zakončil nechytatelně pod břevno. "Úmyslně jsme zvolili rozestavení 4-1-4-1, abychom jenom nenakopávali míče dopředu, ale dokázali je podržet ve středu pole a mohli kombinovat. To se nám začalo dařit až poté, co si hráči zvykli na terén," řekl k prvnímu dějství trenér Jakub Dovalil.

Také ve druhém poločase mělo české mužstvo hru pod kontrolou a z převahy dalo druhý gól. To když Darida krásně prudce vystřelil, slovenský gólman míč vyrazil pouze k Tomečkovi, pro něhož nebyl problém poslat míč do odkryté branky. Až potom se dostalo víc do hry Slovensko a čtvrt hodinu před koncem se mu povedlo snížit. Po sérii pěti rohových kopů se prosadil před brankou Šimeček. "Naší velkou chybou bylo, že jsme nedokázali ani jednou z pěti rohů dostat míč pryč a osvbodit se. Přičítám to nezkušenosti hráčů," hodnotil Dovalil. Jeho svěřenci ale mohli pět minut před koncem zápas definitivně rozhodnout, konkrétně Tomeček, který byl zcela sám před brankářem, ale prudkou ránou poslal míč vysoko nad branku. V nastaveném čase přišel trest. Z další standardní situace, kterou rozehrával slovenský brankář, se míč odrazil ke Karašovi a ten ho poslal přes všechny hráče v pokutovém území do sítě.

FOTOGRAFIE z utkání najdete ve FOTOGALERII

"Vzhledem k souběhu pohárovéhoo zápasu v Jablonci a finišující Gambrinus lize jsme nemohli dát dohromady nejsilnější sestavu. Můžeme být spokojeni, jak tohle poslepované mužstvo zápas zvládlo, i když je smutné dostat vyrovnávající gól v nastaveném čase. Potěšil mě projev mužstva, které mělo na sehrání pouhé dva tréninky. Ukázalo se, že tým má potenciál, byl proti kompletnímu soupeři lepší," zhodnotil trenér Jakub Dovalil.