Fotbalová REVOLUCE


On-line registrace hráčů


Vyřízení přestupu či hostování hráče z pohodlí domova, bez cestování a absolvování nekonečných front na registračních místech v Praze či krajských městech.

Co je On-line registrace?

Od 1.7.2015 můžete registraci všech hráčů, hostování, přestupy a střídavé starty amatérských hráčů, provádět pouze v prostředí Informačního systému FAČR (http://is.fotbal.cz). Systém On-line registrací bude dostupný bez časového omezení.

Kdo má přístup do systému a kdo může provádět aktivity v On-line registraci?

Přístup do systému registrací má pouze pověřený administrátor klubu s právem On-line registrace.

Jak zřídím příslušného administrátora klubu?

Jsou tři úrovně oprávnění administrátora klubu – hlavní administrátor (max. 3/klub), administrátor On-line registrací a administrátor zápisu o utkání. Nejdříve si klub musí zažádat o registraci hlavního administrátora klubu – originál vyplněné žádosti (naleznete zde - https://is.fotbal.cz/clenove/podatelna.aspx) klub odesílá na úsek Členství FAČR. Po schválení žádosti obdrží administrátor klubu na osobní emailovou adresu informace a přístupové údaje, které je povinen zabezpečit a uchovávat v utajení. Další administrátory s omezenými právy již zřizuje v prostředí Informačního systému FAČR.

Jak vyřídím hostování či přestup hráče?

Stačí jen v databázi hráčů na is.fotbal.cz vyhledat hráče a na jeho kartě zvolit požadovanou volbu. U hostování je nutné vyplnit jen termín, do kdy bude hostování platné. Po odeslání žádosti už jen čekáte na schválení mateřského klubu hráče. Aktuální stav a průběh žádosti můžete sledovat přímo na kartě hráče nebo v sekci „Přehled žádostí“.

Je možné někde vyzkoušet, jak to bude v praxi probíhat?

Ano – od 1. 2. 2015 je v provozu testovací verze systému, kde je možné po přihlášení administrátora klubu, který má právo na On-line registrace, vyzkoušet vše v praxi. Postupně se v této testovací verzi budou objevovat další funkce, jako je zápis o utkání a sběrná fakturace (předběžně koncem měsíce března). Upozorňujeme, že data pochází výhradně z testovací databáze a vzhledem k tomu, že jde o zkušební provoz, většina omezení jsou vypnuta (přestupová okna atd.). Testovací rozhraní naleznete na adrese http://testovani.fotbal.cz.

Jak provedu platbu za zpoplatněné úkony?

Všechny poplatky klubu v rámci On-line registrace budou účtovány automaticky na měsíční sběrnou fakturu – viz. sekce „Sběrná fakturace“

Kolik bude platit klub za jednotlivé úkony On-line registrace?

FAČR chystá výrazné snížení všech poplatků za jednotlivé úkony v On-line registraci hráčů na úrovni amatérských hráčů. V některých případech o více než 60%. Registrace nového hráče bude stále zdarma.

Co registrační průkaz hráče?

Registrační průkazy hráčů se od 1.7.2015 zcela ruší. Není tedy potřeba čekat na jeho vyhotovení či doručení. Díky tomu se dá např. žádost o hostování hráče vyřídit prakticky do několika málo minut a hráč může ihned po schválení žádosti mateřským klubem nastoupit k utkání. Pro identifikaci hráčů při utkání bude sloužit přímo databáze hráčů na is.fotbal.cz nebo vytištěná listina hráčů – viz. sekce „On-line zápis o utkání“.

Nebude velký prostor pro případné podvody a zneužití?

Naopak! O každém úkonu v Informačním systému FAČR je veden jedinečný záznam a vše se ukládá do historie žádostí. Zpětně se dá tedy vždy zjistit, kdo a kdy aktivitu provedl. Klub plně odpovídá za své pověřené administrátory. Doporučujeme pověřit touto funkcí důvěryhodnou osobu a přístupové údaje bezpečně uchovávat.

Co fotografie hráčů?

U každého aktivního hráče je nutné mít v systému vloženou fotografii. Klub má povinnost vložit fotografie hráčů prostřednictvím svého klubového administrátora. Fotografie musí po vložení projít schválením FAČR – pro ověření správnosti formátu, kvality a poměru k věku. Informace jak postupovat při vkládání fotografie naleznete na is.fotbal.cz v sekci „NÁPOVĚDA“.

Kolik lidí z klubu může vyřizovat žádosti On-line registrace v systému?

Za klub provádí aktivity v Informačním systému FAČR pouze pověřený administrátor klubu, který má právo pro On-line registrace (hlavní administrátor a administrátor On-line registrace). Klub má povinnost mít nejméně jednoho hlavního klubového administrátora. Počet hlavních administrátorů je omezen na 3 za jeden klub. Další administrátory s právem On-line registrace může hlavní administrátor zřizovat již sám v prostředí Informačního systému. Optimální je mít pro každý tým či kategorii minimálně jednoho administrátora – rozhodnutí však záleží na každém klubu, jaký způsob vyřizování žádostí interně nastaví.

Jak to bude se souhlasem hráče nebo zákonného zástupce?

Žádající klub bude mít povinnost uchovat tiskopis s vyjádřeným souhlasem hráče nebo zákonného zástupce. Tento souhlas bude klub povinen uchovávat po dobu 3 let, pro případné vyžádání FAČR. Tento tiskopis bude ke stažení na is.fotbal.cz v sekci „PODATELNA“.

Co když nečekaně vypadne systém?

Ve všech procesech myslíme vždy i na zásah vyšší moci nebo případné technické problémy. Většina aktivit jde tak v případě dlouhodobého výpadku systému provádět na registračních místech FAČR.

Soubory ke stažení


Revoluce v kostce
Seznam Darwinů KFS/OFS
Prezentace Aktiv KFS/OFS


Česká fotbalová reprezentace na twitter
Česká fotbalová reprezentace na facebook
Fotbal - tv
Fanshop
Fotoreportáže
Youtube
> přihlášení
T-mobile oficiální partneři
reprezentace
Gambrinus   Hyundai Puma
 
premium partneři
reprezentace
Hormann ČEPS
generální partner
SYNOT ligy
SYNOT hlavní partner
SYNOT ligy
Gambrinus oficiální partneři
SYNOT ligy
Chance  Hyundai
mediální partneři Česká televize Dnes Impuls iDnes Radiožurnál Deník Sport BigMedia iSport
oficiální přepravce SmartWings
fotbal-travel
oficiální dodavatelé Stones by Steilmann OSPAP Clarion Čedok
Rauch coca-cola Bílinská kyselka G4S Inkospor
tourism partner Czech tourism
Kontakt | Reklama na serveru | Ceník reklamy © Copyright 2000 - 2012 FAČR | Powered by WebToDate