FOTBAL.CZ - 1.FC Brno - Football association of Czech Republic - czech, cesky, cech, eech, sport, soccer, fotbal, football, cup, fussball, futsal, statisti, result, league, fixture, champion, qualifi, new, calcio, team, national, club, kopaná

/img/small40/Jablonec.gif 24.06. - Petr Pavlík přestoupil z Brna do Baumitu Jablonec. Obránce či defenzivní záložník podepsal s klubem tříletý kontrakt. Do přípravy s Jabloncem se zapojil v úterý.

Kalivoda opouští Slavii, jde do Brna
/img/small40/KalivodaDavid1.gif 19.06. - Záložník David Kalivoda opouští po dvanácti letech pažskou Slavii. Pětadvacetiletý záložník se stane posilou 1.FC Brno. V pátek by měl podepsat v novém působišti tříletý kontrakt.

Trenér Uličný bude v Brně pokračovat
/img/small40/UlicnyPetr.gif 21.05. - Přestože Brnu nakonec těsně unikl postup do pohárové Evropy, jeho trenér Petr Uličný bude působit u týmu i v příští sezóně. Smlouvu prodloužil o další rok.

Vyloučení Řepky bylo klíčové, shodli se na Spartě
/img/small40/Sparta.gif 04.05. - Sparťanský stoper Tomáš Řepka neudržel nervy na uzdě a už v minutě zápasu s Brnem se nechal zbytečně vyloučit poté, co hodil míč do obličeje protihráče Besty. Sparta bez svého klíčového muže zápas prohrála.

Besta zaplatí 80 tisíc za faul na Řezníka
/img/small40/Brno.gif 30.04. - Za faul loktem v pondělním ligovém utkání s Ostravou, kterým způsobil Aleš Besta těžký otřes mozku protihráči Řezníkovi, zaplatí brněnský útočník pokutu 80 tisíc korun. Na svém mimořádném zasedání o tom rozhodla disciplinární komise ČMFS.

Řezníka propustili z nemocnice, Bestu čeká disciplinárka
/img/small40/Ostrava.gif 29.04. - Ostravský fotbalista Radim Řezník byl propuštěn z nemocnice po těžkém otřesu mozku, který mu svým faulem v pondělním ligovém utkání způsobil brněnský útočník Aleš Besta. Ten bude předvolán před disciplinární komisi přesto, že za faul dostal jen žlutou kartu.

Brněnský Mareček dohrál, musí na operaci
/img/small40/Brno.gif 10.04. - Předčasně skončila ligová sezona pro brněnského fotbalistu Lukáše Marečka, který si v nedělním utkání s Mostem zlomil zánártní kůstku na noze.

Brno zachránil střídající Wagner
/img/small40/Brno.gif 06.04. - Až branka střídajícího útočníka Wagnera zajistila Brnu vítězství nad Mostem 2:1. Domácí měli sice po většinu utkání územní převahu, ale v koncovce se dlouho nedokázali prosadit v přehuštěném prostoru hostující obrany.

Boleslav znovu rozdávala domácí body. Přijelo si pro ně Brno.
/img/small40/Brno.gif 30.03. - Fotbalisté Mladé Boleslavi podlehli Brnu 1:3 a jenom potvrdili, že jsou letos v domácím prostředí nejhorším týmem. Jejich nový kouč Karel Stanner tak zažil neúspěšnou domácí ligovou premiéru.

Také v Jablonci řádili chuligáni. Z Brna.
/img/small40/Brno.gif 17.03. - Nejenom utkání v Olomouci, kde se chovala jako zvěř část ostravského publika, ale také v Jablonci mělo nepěknou kulisu. Na severu Čech řádili grázlové z Brna.

Uličného výkon Brna v Jablonci rozčílil
/img/logo/Brno.gif 17.03. - V Jablonci slaví výhru nad Brnem. To na severu Čech zklamalo. A tak není divu, že hodnocení zkušených trenérů Komňackého a Uličného se neslo v odlišném duchu.

Další důležité body vystřílel Jablonci Straka
/img/logo/Jablonec.gif 16.03. - Pavol Straka, zimní útočná posila, zajistil fotbalistům Jablonce důležité tři body v zápase s Brnem. Jablonec zdolal Brno po více než třech letech a výrazně posílil své šance na záchranu, naopak hosté ztratili důležité body v boji o evropské poháry.

Kalouda: Je to nová výzva
/img/small40/kalouda.jpg 12.03. - Luboš Kalouda už v Moskvě poskytl první rozhovor jako čerstvá posila tamního CSKA. "Rozhodně to nevnímám jako krok zpět, právě naopak," řekl Luboš Kalouda v Moskvě poté, co podepsal pětiletou smlouvu s CSKA Moskva. A stvrdil tak svůj přestup z Brna.

Kalouda podepsal v Moskvě na pět let
/img/small40/kalouda.jpg 12.03. - Fotbalový vicemistr světa do 20 let Luboš Kalouda přestoupil z 1. FC Brno do ruského týmu CSKA Moskva. V poslední možný den ruského přestupního termínu dnes dvacetiletý záložník podepsal s CSKA pětiletý kontrakt.

Kalouda přece opouští Brno, bude hrát za CSKA Moskva
/img/small40/kalouda.jpg 11.03. - Gambrinus liga přichází o dalšího úspěšného reprezentanta z loňského šampionátu hráčů do dvaceti let. Brněnský středopolař Luboš Kalouda odchází do CSKA Moskva.

Půjde Kalouda do CSKA Moskva?
/img/small40/Brno.gif 10.03. - Fotbalový vicemistr světa do 20 let Luboš Kalouda možná v nejbližších dnech přece jen opustí Brno. O talentovaného hráče se stále zajímá CSKA Moskva. Do Ruska se může přestupovat až do 12. března.

Brno Olomouc nakonec udolalo
/img/logo/Brno.gif 10.03. - Až závěrečný drtivý tlak vynesl fotbalistům Brna po hlavičce kapitána Jana Trousila sedm minut před koncem zápasu vítězství nad Sigmou Olomouc 1:0.

Teplice podruhé padly, Brno se dotáhlo na špičku
/img/logo/Brno.gif 02.03. - Úvod jarní části sezóny zastihl soupeře z teplických Stínadel v rozdílném rozpoložení. Zatímco domácí Teplice po výprasku v Liberci vyšly bodově znovu naprázdno, hostující Brno si po výhře nad Slavií připsaly znovu všechny body. Jejich ítězství trefil Brazilec Lira.

Brno čeká na vyjádření z Moskvy
/img/logo/Brno.gif 26.02. - Zástupci CSKA Moskva sledovali brněnského záložníka Luboše Kaloudu v utkání 18. kola Gambrinus ligy proti Slavii. Brněnský klub teď čeká na jejich stanovisko.

Po utkání v Brně: spokojený Uličný, rozladěný Jarolím
/img/small40/Brno.gif 25.02. - Pochopitelně, že přesně opačné pocity prožívali po dohrávaném utkání 18. kola Gambrinus ligy trenéři Petr Uličný a Karel Jarolím.

Slavia padla v Brně během pěti minut
/img/small40/Brno.gif 25.02. - Vedoucí celek Gambrinus ligy Slavia Praha ztratil dobře rozehraný zápas v Brně, když půlhodinu před koncem dvakrát v rozmezí pěti minut inkasoval. Po prohře 1:2 vede Slavia ligu před Spartou už jen o dva body.

Kalouda by mohl nakonec skončit v CSKA Moskva
/img/small40/Brno.gif 18.02. - O fotbalového vicemistra světa do 20 let Luboše Kaloudu se po neúspěšných námluvách s Juventusem Turín a Newcastlem začal zajímat CSKA Moskva. Zástupci Brna a ruského klubu absolvovali první jednání v Praze.

V Plzni se uvedly posily, rozhodly zápas s Brnem
/img/small40/Plzen.gif 17.02. - Až nečekaně jednoznačně si poradila plzeňská Viktoria s Brnem. Její vítězství 2:0 zařídily góly nových tváří - exostravského útočníka Varadiho a exsparťanského středopolaře Sylvestreho.

Brno: Cíl se nemění, chce poháry
/img/small40/Brno.gif 15.02. - Minimálně do Poháru UEFA, to je jasný cíl brněnského týmu před jarním pokračováním Gambrinus ligy. Nic se na něm nemění ani po zimní pauze, potichounku sedokonce špitá i o Lize mistrů.

Brno v Senci neoslnilo hlavně v koncovce
/img/logo/Brno.gif 10.02. - Fotbalisté Brna uhráli v ligové generálce pouze bezbrankovou remízu v Senci s tamním předposledním týmem slovenské nejvyšší soutěže.

Zlín získal do útoku Musila z Brna
/img/hlstr/foto/logo-Zlin.jpg 09.01. - Brněnský záložník Petr Musil zamířil na přestup do Tescomy Zlín, kde podepsal víceletý kontrakt.

Brno posílí Brazilec Lira
/img/hlstr/foto/logo-brno.jpg 02.01. - Fotbalisty FC Brno posílí v lednovém přestupním termínu jednadvacetiletý brazilský obránce Elton Santiago dos Santos Lira, který v podepsal v novém působišti čtyřletou smlouvu.

Trenér Soukup bude trénovat Egypt
/img/hlstr/foto/SoukupMiroslav.jpg 22.12. - Egyptskou reprezentaci do dvaceti let povede trenér Miroslav Soukup. Po skončení této sezóny proto skončí na pozici asistenta v Brně a také u reprezentační jedenadvacítky.

Brno: změny v kádru jen výjimečně
/img/hlstr/foto/logo-brno.jpg 13.12. - Pouze mimořádně vysoká finanční nabídka za některého z hráčů by mohla v nadcházející zimní přestávce způsobit oslabení kádru 1. FC Brno. Vydařený závěr podzimní části prvoligové sezony vynesl Moravany až na páté místo v tabulce a na jaře chtějí zamířit dokonce mezi nejlepší tři kluby v tabulce. Vedení klubu se proto nechalo slyšet, že k případnému odchodu svých hráčů přistoupí jen ve výjimečně výhodném případě.

Dohrávka 15. kola: Brno veze z Liberce bod
/img/hlstr/foto/Gambrinusliga.jpg 03.12. - Liberec v duelu 15. kola Gambrinus ligy s Brnem dlouho prohrával, ale v domácím prostředí dosáhl nakonec aspoň na remízu 1:1. Pod Ještědem se o obě branky postarali vicemistři světa do 20 let: Brno poslal ve 32. minutě do vedení Střeštík, za Liberec vyrovnal v 57. minutě Dohnálek. Brno se v tabulce vrátilo na šesté místo o skóre před Zlín, Liberec zůstal jedenáctý.

Dohrávka 15. kola: Liberec přivítá Brno
/img/hlstr/foto/Gambrinusliga.jpg 03.12. - Dohrávaný zápas 15. kola mezi domácím Libercem a Brnem uzavře úvodní polovinu první fotbalové ligy. Moravané vstoupí do pondělního duelu posíleni výhrou nad mistrovskou Spartou a narůstající formu chtějí potvrdit i na severu Čech. Slovan chce zase napravit první porážku pod koučem Ladislavem Škorpilem.

Brno se chystá na problémové fanoušky
/img/hlstr/foto/logo-brno.jpg 23.11. - Brněnští policisté se připravují na řádění radikálních fanoušků při nedělním prvoligovém zápase fotbalistů Brna a pražské Sparty.

Změna termínu utkání č. A1A0504 I. GL

Brno po matném výkonu prohrálo doma s Plzní 0:1
/img/small40/Brno.gif 19.08. - Lekci z jednoduchosti dali Brňanům fotbalisté Plzně, kteří si v utkání 3. kola první ligy připsali po šťastné brance obránce Procházky vítězství 1:0. Domácí hráči nepotvrdili svoje vítězství z minulého kola na Žižkově a v domácím prostředí tak po bezbrankové remíze se Zlínem zaznamenali další ztrátu. Plzeň hrála velmi účelně a hrozila často nebezpečnými protiútoky.

Hunal míří do Budějovic, Vrána do Nitry
/img/small40/gambrinusliga.gif 17.08. - Obranu Českých Budějovic posílí stoper Tomáš Hunal. O příchodu zkušeného obránce z Příbrami v pátek informoval oficiální web jihočeského celku. Vedení brněnského klubu uvolnilo útočníka Pavla Vránu na půlroční hostování do Nitry, kterou trénuje Pavel Hapal.

Žižkovské nadšení zchladilo čtyřmi góly Brno
/img/small40/Brno.gif 13.08. - Hráči Viktorie Žižkov po nečekaném triumfu na hřišti Mladé Boleslavi vystřízlivěli. Ligovému nováčkovi dnes zkazilo obnovenou domácí premiéru v 2. kole Brno, které pod televizní věží vyhrálo v divoké přestřelce 4:3. Střelecké kopačky nazul především Tomáš Došek, který zaznamenal první dva góly v novém dresu.

Favorizované Brno vydolovalo proti Zlínu jen utrápenou remízu
/img/small40/Brno.gif 05.08. - Start do nového ligového ročníku fotbalistům Brna nevyšel, neboť v neděli nesplnili roli favorita a museli se spokojit v souboji se Zlínem pouze s bezbrankovou remízou. Domácí fotbalisté po celé utkání zoufale zápolili s kombinační souhrou a proti konsolidované obraně Zlína s výborným brankářem Baránkem se neprosadili.

Plán letní přípravy 1.FC Brno

Uličný věří, že ve staronovém klubu uspěje
/img/small40/Brno.gif 19.06. - Návrat po dlouhých jedenácti letech si prý představoval jinak. Sedmapadesátiletý trenér Petr Uličný, který přebírá prvoligové fotbalisty 1. FC Brno, netají, že je trochu zaskočen nedůvěrou, která jeho příchod k mužstvu provází.

Brno vydřelo v zápase s Kladnem tři body
/img/small40/Brno.gif 21.05. - Fotbalisté Brna po předchozích dvou prohrách na domácí půdě se dnes dočkali tříbodového zisku, když v duelu 29. kola první ligy zdolali Kladno 1:0 díky brance střídajícího útočníka Pavla Vrány. Ten se prosadil v 76. minutě, když na hřišti pobýval pouhých šest minut.

K Hablemu odejde do Fiorentiny také Mazuch
/img/small40/MazuchOndrej.gif 17.05. - Ve Fiorentině budou od léta působit hned tři čeští fotbalisté. K Tomáši Ujfalušimu zřejmě přibude nejen Jan Hable, který jednal s italským klubem ve středu, ale také Ondřej Mazuch. Podle manažera Pavla Zíky z agentury Sport Invest byla také čtvrteční jednání velmi vstřícná a dá se očekávat, že v závěru května se oba osmnáctiletí fotbalisté stanou hráči klubu ze severu Itálie.

Brněnský Zelenka porazil Jablonec a pak dostal červenou
/img/small40/Brno.gif 13.05. - Brněnští fotbalisté v neděli vyhráli v Jablonci nad Nisou 1:0. Hlavní postavou zápasu byl Luděk Zelenka, který nejprve vstřelil vedoucí gól a pak dostal červenou kartu. Hosté však i v deseti těsnou výhru uhájili, přestože Jablonec měl po většinu utkání převahu.

Střeštík dostal dlahu, bude chybět
/img/small40/StrestikMarek.jpg 04.05. - Kouči brněnských fotbalistů Josefu Mazurovi přibyly nové starosti. Dvacetiletý útočník Marek Střeštík, který odkulhal z nedělního utkání s Plzní, by měl být nejméně čtrnáct dní mimo hru.

Most prolomil střelecké prokletí, odneslo to Brno
/img/small40/Most.gif 23.04. - Fotbalisté Mostu porazili ve 24. ligovém kole Brno 4:2 a rázně ukončili svoji střeleckou nemohoucnost v posledních zápasech. Moravané sice šli již ve 13. minutě do vedení brankou Pavlíka, ale domácí Pikl dokázal záhy odpovědět. Jeho gól z 15. minuty protrhl střeleckou mizérii domácích, kteří se radovali z prvoligové branky po 583 minutách. Přesto bylo Brno blízko remíze, ještě v 85. minutě drželo stav 2:2, ale pak domácí zápas rozhodli dvěma brankami.

Slovácko opět prohrálo, tentokrát s Brnem
/img/small40/Brno.gif 20.04. - Brankou Zelenky z pokutového kopu porazili fotbalisté Brna Slovácko 1:0, ale o vítězství se proti poslednímu týmu tabulky strachovali až do samého závěru. Po nerozhodných výsledcích v Liberci a doma se Slavií ale odvedl poslední tým tabulky i v Brně kvalitní výkon a o lepší výsledek se připravil pouze nepřesnou koncovkou.

Brno po pěti letech porazilo doma Olomouc
/img/small40/Brno.gif 16.04. - Hráči Brna porazili 2:1 v dohrávce 22. kola Sigmu Olomouc, nad kterou doma zvítězili poprvé po pěti letech. O výsledku rozhodl už první poločas. Vedoucí branku Brna vstřelil Střeštík, Sigma stačila vyrovnat po hlavičce obránce Šedivého, ale ještě před přestávkou přidal druhou branku domácích Aleš Besta.

Brněnský gólman Lejsal má zlomený palec na ruce
/img/small40/LejsalMartin.gif 03.04. - Brněnský fotbalový brankář Martin Lejsal má zlomený poslední článek palce na ruce. Podle dosavadních vyšetření je jeho start v poslední třetině ligové soutěže nejistý. Zranění si přivodil koncem prvního poločasu nedělního utkání s Libercem, když vyrážel ve skrumáži míč.

Liberci zachránil tři body reprezentant Pudil
/img/small40/Liberec.gif 02.04. - Středopolař Daniel Pudil zajistil dvěma přesnými střelami vítězství Slovanu Liberec nad Brnem 2:1. Současně Pudil ukončil sérii dvaceti zápasů Brna v domácím prostředí bez porážky. Liberec odehrál otevřenou partii, domácí se zmohli po hlavičce Wagnera pouze na vyrovnání.

Dohrávka Ostrava - Brno 1:1
/img/small40/Gambrinusliga.gif 03.05. - V dohrávaném utkání 19. kola, které nadvakrát odložil nezpůsobïlý terén, remizovala Ostrava s Brnem 1:1. Za hosty srovnával v nastaveném čase z penalty Pavlík. Ostrava je šestá, Brno třinácté.

Kluby se dohodly na termínech pro závěr 1.Gambrinus ligy
/IMG/small40/Gambrinusliga.gif 13.04. - Zástupci klubů 1. Gambrinus ligy na svém dnešním pracovním zasedání schválili termíny pro závěr letošního soutěžního ročníku.